OKOLICY ⋆ Hotel Mazowiecki
Jedyny trzygwiazdkowy hotel w centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Sale konferencyjne, restauracja, bar. Atrakcyjne oferty specjalne.
Hotel Tomaszów Mazowiecki, hotel tomaszów, hotel trzygwiazdkowy w tomaszowie mazowieckim, tomaszów maz hotel, hotel w centrum, hotel tomaszow, bar, sale konferencyjne, oferty specjalne w tomaszowie, imprezy tomaszów
600
page-template-default,page,page-id-600,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,wpb-js-composer js-comp-ver-6.3.0,vc_responsive
 

ATRAKCJE W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY HOTELU

Przedstawiamy atrakcje turystyczne Tomaszowa i okolic. Hotel Mazowiecki stanowi idealną bazę wypadową w poniżej opisane miejsca. Organizujemy spływy kajakowe, paintball i wiele innych…

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim – To nowość na skalę europejską. W obiekcie znajdują się: lodowisko wewnętrzne, boisko wewnętrzne wielofunkcyjne m.in. do hokeja, korty tenisowe, trybuny stałe i rozkładane, sale konferencyjne oraz siłownia.Arena jest przystosowana do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej, m.in. Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata. W arenie będą organizowane koncerty i wystawy. Hala mieści około 10 tys. widzów. W okresie zimowym jest uruchamiana tradycyjna ślizgawka dla mieszkańców regionu i gości spoza Tomaszowa.

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła – Rezerwat leży w dolinie rzeki Pilicy. Powierzchnia rezerwatu wynosi 28,8 ha. Jego symbolem jest kaczka krzyżówka. Został utworzony, by chronić ptaki wodne. Na jego terenie znajduje się las olchowy stanowiący ich ostoję. Rezerwat ten obejmuje także silnie pulsujące źródła typu limnokrenowego, które dają początek rzece Jana. Ich urok polega na tym, że woda wybija z dna piasek, który widziany przez taflę wody posiada niepowtarzalną, zieloną barwę o różnych odcieniach, zależnie od warunków pogodowych i kąta padania promieni słonecznych. Rezerwat znajduje się w Sulejowskim Parku Krajobrazowym wchodzącym w skład Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.

Groty Nagórzyckie – Ani nie największe, ani nie najstarsze, a jednak warto wejść do Grot Nagórzyckich i przejść 160-metrową podziemną trasę wiodącą korytarzami dawnej kopalni piasku.

Przez wiele lat kręte korytarze i piaskowcowe sale stały opuszczone, służąc z powodzeniem miejscowym wagarowiczom za doskonałą kryjówkę. Byli też tacy, którzy potraktowali tą niewątpliwie unikatową atrakcję turystyczną jako naturalny kosz na śmieci, wywożąc tu przeróżne zbędne rzeczy.

Na szczęście Groty doczekały się lepszych dni i pełnej odnowy biologicznej. Efekty możecie obejrzeć sami. Warto, tym bardziej, że w tutejszych skalnych komnatach spotkać można znanego Wam pewnie Zbója Madeja i diabła. Co łączy tych dwóch – o tym opowie Wam przewodnik, z którym wejdziecie do odnowionego podziemia.

Skansen Rzeki Pilicy – tworzony jest w Tomaszowie Mazowieckim od 1999 roku. Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza i przez władze samorządowe. Ma na celu prowadzenie edukacji historycznej i ekologicznej, oraz zachowanie pamiątek z przeszłości. Ekspozycja: Młyn wodny, Carska samotnia, Dział wojskowy itp.

Ośrodek hodowli żubrów w Smardzewicach – Jest to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce. Zaczątkiem był zwierzyniec, utworzony w 1934 r. z inicjatywy prezydenta RP Ignacego Mościckiego, któremu Polonia kanadyjska przekazała w darze cztery bizony: dwuletniego byka YUCON oraz trzyletnie jałówki MUNTIOYA, ALBERTA i ACADIA. Bizony pochodziły ze stada Wainwright w stanie Alberta. Zbudowano dla nich zagrodę o pow. 31,02 ha w starym borze sosnowym z domieszką olsu i bogatym podszytem. Z tego okresu zachowała się do dzisiaj wieża obserwacyjna, z której na swoje bizony spoglądał prezydent Mościcki. Przetrwały też główna brama wjazdowa, stróżówka i mała dzwonnica.

Nocleg w Tomaszowie Mazowieckim z Meteora to doskonała szansa na zwiedzenie tych wyjątkowych miejsc oraz skorzystanie z niezwykłych atrakcji, a zarazem ciekawe spędzenie czasu wolnego.

ARENA LODOWA W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

REZERWAT PRZYRODY NIEBIESKIE ŹRÓDŁA

GROTY NAGÓRZYCKIE

REZERWUJ